top of page

Технології зберігання овочів насипом (навалом)

Насипом можна зберігати картоплю, цибулю і деякі коренеплоди. Головною перевагою системи зберігання насипом є той факт, що повітря проходить крізь кожну бульбу, і завдяки цьому, можна максимально впливати на процес зберігання (в порівнянні з контейнерним зберіганням). Тому, даний тип зберігання вимагає більшої точності при розрахунку потужностей вентиляційного і холодильного обладнання, так як вплив на продукцію є негайним. Вимоги до обсягу повітря, що подається також вище, в порівнянні зі зберіганням у контейнерах. Необхідно забезпечити обсяг повітря, що подається на рівні 100 - 300 м3 / год на тонну продукції при тиску 100 - 300 Па (в залежності від виду продукції).
 

system_bulk_1.jpg

Елементи:

 

1. Вентилятор розподіляє повітря по сховищу.

 

2. Заслінка для впуску зовнішнього (холодного) повітря. Зовнішнє повітря, що надходить за допомогою впускної заслінки, змішується з внутрішнім повітрям, досягаючи при цьому необхідної температури, і тільки після цього змішане повітря надходить у сховище.

 

3. Заслінка випуску повітря забезпечує відтік гарячого повітря зі сховища. Як правило, заслінка кріпиться ближче до стелі сховища, на стіні, що виходить на вулицю, часто в стіні, в яку вмонтована впускная заслінка. Вона також управляється радіальним або лінійним активатором.

 

4. Випарник (куллер): охолоджує рециркулююче внутрішнє повітря. Випарник складається з мідних труб для холодоагенту і пластини для перенесення тепла.

 

5. Зволожувальні панелі: не тільки зволожують повітря, але і справляють значний охолоджуючий ефект.

 

6. Приводна зубчаста рейка використовується для управління впускними і випускними заслінками. Зубчасті рейки не потрібні при використанні лінійних електричних активаторів, так як один лінійний мотор контролює одну заслінку.

 

7. Радіальний або електричний активатор використовується для управління роботою заслінок.

 

8. Опорні стіни: Конструкції стін деяких сховищ не витримують високого тиску, що чиниться навалом продукції. Для цих цілей, ми поставляємо мобільні опорні стіни, за допомогою яких, також можна ділити велике сховище на більш дрібні секції.

 

9. Стіна тиску (пленум) найбільш важлива частина системи вентиляції. У ній під тиском повітря розподіляється по повітряних каналах. Стіна тиску, змішуюча камера і повітряні канали - вимагають кваліфікованого розрахунку і дизайну.

 

10. Повітряні канали можуть бути розташовані як над, так і під підлогою сховища. При адаптації сховищ, в яких бетонна підлога вже готова, надпольні канали - більш підходящий варіант. В інших випадках, ми рекомендуємо підпільні канали (щілинну підлогу).
 

Перевага зберігання насипом - можливість більше впливати на якість продукції.

Камери змішування повітря при навальному зберіганні, як правило, є частиною конструкції сховища. Вентиляційні канали, металеві або дерев'яні, можуть бути різної конструкції: підлогові, підпільні (щілинна підлога) і ін. Можуть бути виготовлені з металу і дерева (проектуються і виготовляються за нашими кресленнями).

Правильний дизайн, розміри, форма вентиляційних каналів і камери змішування повітря вимагають кваліфікованого обрахунку. Представники компанії ТЕССО з радістю зроблять це для Вас!

Переваги зберігання насипом:

- Оптимальне вентилювання продукції стисненим повітрям.
- Ефективна сушка продукції після збирання
- Більше можливостей підтримки рівномірних температур в усьому сховищі
 

 

ДИВИТИСЯ ТАКОЖ ТЕХНОЛОГІЇ КОНТЕЙНЕРНОГО ЗБЕРІГАННЯ

grain_16-650x487.jpg

Дізнайтеся про зберігання

logo-removebg-preview.png
bottom of page